Üleelamise kursus metsas
Üleelamine ehk ellujäämine hõlmab kõike mida on vaja teada ja osata, et looduses või katastroofi üle elanud linnakeskkonnas hakkama saada. Üleelamisõppe programmid on välja töötatud põhimõttel „Õppimine läbi tegemise“. Siin õpitakse looduses toime tulema ja endale esmavajaliku (vesi, tuli, magamisase) organiseerimisega olukorras, kus on selge, et metsa tuleb jääda pikemaks ajaks. Peale praktiliste oskuste saavad osalejad juurde eelkõige enesekindlust olukordadega toime tulemiseks, omavahel koopereeruma, juhtima, võtma vastutust. Suurepärane võimalus kasvatada eneseusaldust ja otsustusvõimet.

Kestvus: alates 3 tunnist. Kursuse ajaline maht sõltub kliendi soovidest, vajadustest ja võimalustest. Saame läbi viia nii poolepäevase lõbusa ja hariva loodusmatka kui mitmepäevase tõsieluga sarnaneva õppuse.
Kirjeldus: Üleelamiskursus toimub Harjumaal Jõelähtme vallas või teie poolt soovitud kohas. Kursusel läbitakse teemad, mida selga panna, mida teha enne metsa minekut, orienteerumine, eksimine, lõkkekoha ja varjualuse valik, tule tegemine, vee keetmine. Peale laagri püstitamist tehakse lõkkeleiba, taimedest tõmmist ja meisterdatakse taskulamp metsast välja liikumiseks. Teiega jagavad oma teadmisi kogenud instruktorid.

Peamised teemad, mis läbitakse ellujäämise kursusel:
  · STOP reegel.
  · Riietumine.
  · Isiklik ellujäämiskomplekt ja varustus mis võiks alati kaasas olla, seljakotis, autos.
  · Lõkkekoha ehk oma öise ööbimiskoha valik, tule süütamine  erinevate abivahenditega, lõkkepuude valik. Tule süütamise erinevad viisid ja looduslikud materjalid.
  · Lõkke ja süütamisprotsessi ettevalmistus.
  · Vee keetmine käepäraste vahenditega, plastpudelis, lume sulatamine (kui on lund), tõmmise keetmine.
  · Istumis- magamisalus kas siis lõkke ääres või puu ääres, seljatugi, reflektor üleelamisfooliumist, tuulevari öö üleelamiseks.
  · Taskulamp, ühe kahe näidise tegemine grupi peale.
  · Kuidas teha ennast märgatavaks ja anda märku otsijatele
Lisategevused:
  · Lõkkeleib
  · Kuidas teha tuleroosi.

Lisainfo:  Palume riietuda vastavalt ilmale. Võimalusel võtta kaasa oma pealamp, plastikpudel, tühi plekkpurk, oma taskunuga ja töökindad. Olenevalt kursuse sisust võib kaasavõetava varustuse nimekiri olla erinev. 

Sihtgrupp: teemast huvitatud: vanad ja noored, õpilastest tippjuhtideni!
Läbiviijad: kaitseväe ja politsei taustaga ning instruktoritöö kogemusega, osalenud õppustel ja välismissioonidel ning teavad millest räägivad. Tuleme suvepäevadele, laagritesse jne.

Võta meiega ühendust info@siiliokas.ee ja aitame su plaanid ellu viia.